Με πρωτοβουλία του Προέδρου της Ενιαίας Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χαράλαμπου Παπακωστόπουλου, την Τρίτη 3-10-2023 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας διάλεξη του καθηγητή γυναικολογίας του πανεπιστημίου Ιωαννίνων κ. Μπιλιράκη Ευριπίδη με θέμα ? Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα και πρόληψη του καρκίνου της μήτρας?.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2020-2021

Φέτος ο Αγιασμός του Λυκείου έγινε διαφορετικά λόγω πανδημίας.
Στο προαύλιο έγινε η τελετή, εκτός από την Λυκειάρχη κ. Ριτσώνη ,τον Υποδιευθυντή κ. Μαρκουλή, και τον Γυμνασιάρχη κ. Τζουβελεκάκη υπήρχαν και αντιπρόσωποι των μαθητών. Η Διευθύντρια καλωσόρισε τους μαθητές στις τάξεις τους, όπου πήραν συντονισμένα και γρήγορα τα βιβλία τους και τους ευχήθηκε «Καλή χρονιά.!»
Μας τίμησε με την παρουσία του ο Δήμαρχος της πόλης κ. Φωστηρόπουλος και ο Αντιδήμαρχος κ.Μιχαηλίδης._
                                                                 Τα βιβλία συσκευασμένα

19     20