Συμμετοχή των Εθελοντών Μαθητών μας στον 15ο Ποσειδώνιο Ημιμαραθώνιο του Δήμου Π. Φαλήρου

Γιορτάζουμε την παγκόσμια ημέρα βιβλίου.

Η δράση " ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ" (for free) θα συνεχιστεί και τις επόμενες ημέρες - στην είσοδο του λυκείου.

Το 2ο ΓΕΛ Παλαιού Φαλήρου στo Athens Science Festival 2023

hmeraathlitismou2023

emp4

Το σχολικό έτος 2017-2018 μαθητές της Β' τάξης του σχολείου μας στα πλαίσια του μαθήματος της Ερευνητικής Εργασίας, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα Κολοβού Έρρικα, δημιούργησαν μια ταινία μικρού μήκους με θέμα την εφηβεία. Το σενάριο, τα γυρίσματα, οι λήψεις και οι ρόλοι στην ταινία είναι αποτέλεσμα συλλογικής προσπάθειας των μαθητών του αντίστοιχου τμήματος.

Με την ταινία αυτή το σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2018-2019 μετέχει στον 9ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους.

Υποκατηγορίες