ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
2ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΛΟΓΟΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Το απερχόμενο ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Λυκείου Παλαιού Φαλήρου, σας καλεί στην εκλογοαπολογιστική συνέλευση, που θα πραγματοποιηθεί στον υπαίθριο χώρο των γηπέδων πίσω από το Γυμναστήριο του σχολείου μας, την Τετάρτη 4 Νοεμβρίου 2020 και ώρα 6:00 μμ. Η συμμετοχή σας κρίνεται άκρως απαραίτητη, χρειάζεται να υπάρχει απαρτία. Σε περίπτωση μη απαρτίας, η Συνέλευση θα επαναληφθεί την επόμενη εβδομάδα, ίδια μέρα και ώρα. Επίσης παρακαλείστε για την τακτοποίηση των ετήσιων συνδρομών του έτους 2020-2021.
Η Συνέλευση θα έχει ως θέματα:
Συζήτηση για τα τρέχοντα ζητήματα
Διοικητικός Απολογισμός
Οικονομικός Απολογισμός
Ορισμός ημερομηνίας εκλογών για τα νέα μέλη του ΔΣ του Συλλόγου, για αντιπροσώπους στην Ένωση και για τα μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής
Ανάδειξη υποψηφιοτήτων, καθώς και ορισμός χρονικής προθεσμίας για υποβολή υποψηφιοτήτων
Εκλογή Εφορευτικής Επιτροπής
Θα τηρηθούν όλα τα μέτρα προστασίας. Η χρήση μάσκας και γαντιών κρίνεται υποχρεωτική. Θα τηρηθούν οι απαραίτητες αποστάσεις. Επίσης θα υπάρχουν αντισηπτικά στο χώρο της Συνέλευσης για την προφύλαξη από την πανδημία της Covid-19.

Τα μέλη του απερχόμενου ΔΣ
του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων
του 2ου Λυκείου Παλαιού Φαλήρου

Αυγουστάτου Ελπίδα

Κάνζα Ήβη

Καξερής Γιώργος

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας διοργανώνει μια αποκριάτικη εκδήλωση με ζωντανή μουσική, χορό, φαγητό, ποτό.
Σας περιμένουμε όλους για μια όμορφη βραδιά!!

goneis1

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΩΝ  ΜΑΘΗΤΩΝ
ΤΟΥ 2ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου μας που εξελέγη κατά τις αρχαιρεσίες της 8ης Οκτωβρίου 2018 συγκροτήθηκε σε σώμα. Για περισσότερες πληροφορίες επιλέξτε εδώ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 2ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Π. Φάληρο 26 Σεπτεμβρίου 2018

Αγαπητοί Γονείς,

Η θητεία του Δ.Σ. βρίσκεται στο τέλος της και λόγω αποχώρησης της πλειοψηφίας των μελών του ΔΣ (εξαιτίας αποχώρησης των παιδιών από το σχολείο) και ελλείψει αναπληρωματικών μελών, οι αρχαιρεσίες θα πρέπει να πραγματοποιηθούν το συντομότερο δυνατόν, ώστε να μη διαταραχθεί η λειτουργία του Συλλόγου μας. Παρακαλούμε λοιπόν τόσο τα παλαιά όσο και τα νέα μέλη του Συλλόγου μας, όχι απλά να παρευρεθούν στην ετήσια τακτική Γενική Συνέλευση, αλλά και να συμμετάσχουν ενεργά στη λειτουργία του Συλλόγου μας, θέτοντας υποψηφιότητα για τα συλλογικά όργανα του και καταθέτοντας τις απόψεις και τις προτάσεις του για την βελτίωση της λειτουργίας του Συλλόγου μας.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ:

Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 19?30

στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας

Θέματα Ημερήσιας Διάταξης ?

1. Απολογισμός Πεπραγμένων Διοικητικού Συμβουλίου
  2. Οικονομικός Απολογισμός Διοικητικού Συμβουλίου
  3. Έγκριση Οικονομικών Στοιχείων και Απαλλαγή Διοικητικού Συμβουλίου
  4. Προκήρυξη εκλογών και εκλογή Εφορευτικής Επιτροπής

Σημαντική λεπτομέρεια ?

Δικαίωμα υποψηφιότητας και ψήφου στις αρχαιρεσίες έχουν τα μέλη που έχουν καταβάλει την ετήσια συνδρομή τους, η οποία είναι 10 ευρώ ανά μέλος και αποτελεί το μοναδικό οικονομικό πόρο του συλλόγου, δηλαδή ανεξάρτητα από τον αριθμό των παιδιών του ίδιου γονέα που φοιτούν στο σχολείο μας.

Σας περιμένουμε όλους

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

Η Ταμίας                                                                               Το Μέλος

Γιούλα Κρανίδου                                                             Ανδρέας Καΐλας

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

του 2ου Γενικού Λυκείου Π. Φαλήρου σας προσκαλεί,

στην εκδήλωση με θέμα:

«Εξαρτήσεις - Αντιμετώπιση και Πρόληψη του Φαινομένου»

με κεντρικό ομιλητή τον επιστημονικό υπεύθυνο του Κέντρου Πρόληψης & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «ΗΛΙΟΣ»

Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 18:00

Αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΓΕΛ Π. Φαλήρου.

Ο Σύλλογος διδασκόντων του 2ου Γενικού Λυκείου Π. Φαλήρου, σας προσκαλεί την Δευτέρα, 18-12-2017 και ώρα 6:00 μ.μ. στο σχολείο μας για ενημέρωση σχετικά με την Φοίτηση - Διαγωγή και Επίδοση των μαθητών μας από τους διδάσκοντες καθηγητές και τον υπεύθυνο καθηγητή του τμήματος.

Γράψας Ιωάννης

O Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Ημερήσιου Γενικού Λυκείου Π. Φαλήρου διοργανώνει ημερίδα επαγγελματικού προσανατολισμού με θέμα

''Επιλέγω Σπουδές και Επάγγελμα - Εξεταστικό Σύστημα - Διαχείριση άγχους των εξετάσεων''

την Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017  και ώρα 6μ.μ.

στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΓΕΛ Π. Φαληρου.

Εισηγητής: Δεμερτζής Νίκος.

Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού, Διευθυντής 1ου Γυμνασίου Καλλιθέας.

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 18:00 θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς των μαθητών της Α' τάξης στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.

Γράψας Ιωάννης